Rudawy Janowice Wielkie - strona nieoficjalna

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Zapowiedź: Rudawy Janowice Wielkie - Woskar Szklarska Poręba

• autor: Rudawyjanowice, 2015-05-08 19:33

W spotkaniu XX kolejki jeleniogórskiej A-klasy Rudawy Janowice Wielkie zmierzą się z Woskarem Szklarska Poręba.

Woskar przed rozpoczęciem rundy wiosennej nie ukrywał wielkich aspiracji. W drużynie doszło do małej rewolucji. Zmienił się trener, do drużyny doszło kilku zawodników z czwarto, a nawet trzecioligową przeszłością. Wygląda to na swego rodzaju dream-team, jak na warunki A-klasy. Jak to wyszło w praktyce? Efekty jak na razie są dosyć mizerne. Woskar na wiosnę wygrał zaledwie jedno spotkanie - z Bolkowem oraz zremisował z mocnymi na wiosnę rezerwami Olimpii Kowary. Ponadto Woskar przegrał z Lubawką, Świerzawą oraz Wojcieszowem. Szczególnie ta ostatnia porażka sprzed tygodnia jest wyjątkowo zawstydzająca, ponieważ Woskar przegrał u siebie z niżej notowanym Orłem aż 1-6. Nasi rywale zajmują w tym momencie trzecie miejsce w tabeli, lecz do liderującego Chełmska tracą obecnie aż trzynaście punktów. Wywalczenie awansu może okazać się zadaniem niemożliwym do wykonania. Piłkarze Rudaw będą starali się wykorzystać chwilę słabości rywali, odegrać się za jesienną porażkę 4-2, jednak trzeba spodziewać się bardzo trudnego pojedynku, potyczki podobnej do meczu z Chełmskiem.

Tak obecnie prezentuje się sytuacja w tabeli ligowej:

bz
2. Lechia Piechowice Lechia Piechowice 38 bz
3. Woskar Szklarska Poręba Woskar Szklarska Poręba 35 bz
4. Piast Bolków Piast Bolków 35 bz
5. Orzeł Lubawka Orzeł Lubawka 32 plus
6. Olimpia II Kowary Olimpia II Kowary 32 minus
7. Orzeł Wojcieszów Orzeł Wojcieszów 30 bz
8. Rudawy Janowice Wielkie Rudawy Janowice Wielkie 27 plus
9. Czarni Przedwojów Czarni Przedwojów 24 minus
10. KS Łomnica KS Łomnica 23 bz
11. Pogoń Świerzawa Pogoń Świerzawa 21 bz
12. Chojnik Jelenia Góra Chojnik Jelenia Góra 14 plus
13. Nysa Wolbromek Nysa Wolbromek 14 minus
14. Bóbr Marciszów Bóbr Marciszów 6 bz

Rudawy znajdują się na ósmej pozycji, ponieważ wydział gier OZPN przyznał nam trzy punkty za mecz z Przedwojowem. Jest to spowodowane tym, że w drużynie gospodarzy wystąpił zawodnik nieuprawniony do gry.

Pozostałe pary XX kolejki A-klasy:

Lechia Piechowice - Nysa Wolbromek, godz. 11:00
Chojnik Jelenia Góra - Włókniarz Chełmsko Śląskie, godz. 11:00
Olimpia II Kowary - Orzeł Lubawka, godz. 11:00
Bóbr Marciszów - Czarni Przedwojów, godz. 14:00
Piast Bolków - Pogoń Świerzawa, godz. 17:00
Orzeł Wojcieszów - KS Łomnica, godz. 17:00

W tej kolejce nie ma żadnego spotkania na "szczycie" ligi. Ciekawie będzie w Kowarach, gdzie Olimpia II podejmie mocnego Orła Lubawka. Walczące o utrzymanie Chojnik i Wolbromek grają kolejno z Chełmskiem i Piechowicami. O jakikolwiek punkt może być im bardzo ciężko.

Mecz Rudaw z Woskarem odbędzie się w niedzielę 10 maja o godzinie 11:00 na stadonie przy ulicy Sportowej w Janowicach Wielkich. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków futbolu na to spotkanie.

Autor: Treść:pozostało znaków: